Ekogroszek sklep internetowy – czy warto?

white metal railings near white concrete building during daytime

Jeśli posiadasz piec na ekogroszek z pewnością zastanawiasz się, w jaki sposób najlepiej pozyskiwać to energooszczędne paliwo grzewcze. Wiele osób korzysta z dostawców w swojej okolicy, wykonując stałe zamówienia na telefon. Minusem takiego podejścia jest uzależnienie od jednego dostawcy, którego ceny i jakość produktu wcale nie muszą być najlepsze z dostępnych na rynku. Czy warto zatem zamawiać ekogroszek ze sklepu internetowego?

Zamawianie ekogroszku online

Pozornie może się wydawać, że w przypadku zamówienia ekogroszku ze sklepu internetowego, zapłacimy ogromne koszty wysyłki. Nie jest to jednak prawdą, ponieważ przy większych zamówieniach wysyłka będzie darmowa. Zatem jeśli tylko dysponujesz większą przestrzenią, w której możesz przechowywać opał, wówczas zamawianie ze sklepu internetowego może oznaczać znaczną oszczędność, ponieważ odejdą Ci koszty transportu. Stali klienci sklepów internetowych mogą także liczyć na rabaty i obniżki, a także na punkty lojalnościowe, które można zamienić na produkty dostępne w sklepie. Zatem oferta sklepu internetowego może okazać się znacznie bardziej atrakcyjna, niż oferta lokalnego dostawcy.

Sprawdź dobrego dostawcę: ekogroszek sklep online

Jak przechowywać ekogroszek?

Aby właściwie przechowywać ekogroszek, potrzebujesz tak naprawdę suchej przestrzeni, w której nie występuje wilgoć. Nadmiar wilgoci może sprawić, że opał nie będzie chciał się palić, a tym samym spora jego część straci swoją kaloryczność, która jest jego największym atutem. Zatem jeśli nie dysponujesz dużą, suchą przestrzenią, wówczas zamawianie większych ilości ekogroszku może nie być dla Ciebie. Jednak nie musi to przekreślać większych zakupów. Być może ktoś mógłby przechować opał dla Ciebie. Porozmawiaj z sąsiadami i osobami mieszkającymi w okolicy. Może ktoś z otaczających Cię osób dysponuje odpowiednim miejscem do przechowania większej ilości ekogroszku. Możesz także zrobić wspólne zakupy z sąsiadami, wówczas wyjdzie Wam to jeszcze taniej, niż w przypadku lokalnego zamówienia od najbliższego dostawcy.

Przeczytaj: pellet czy węgiel?