Tanie źródła ciepła

photo of gray oil heater

Osoby mieszkające w domach wolnostojących stale poszukują sposobów, aby tanio ogrzać swój dom. Ten problem jest obcy osobom mieszkającym w mieszkaniach i korzystających ze wspólnotowych sposobów ogrzewania. Istnieje kilka tanich źródeł ciepła, którymi można ogrzać dom. Jakie z nich są najbardziej popularne i najbardziej opłacalne?

Ekogroszek i pellet

Całkiem ekologicznymi i energooszczędnymi paliwami są ekogroszek oraz pellet. Aby móc korzystać z tych paliw, należy zamontować piec na eko pellet. Ekogroszek i pellet są o wiele bardziej wydajne niż zwykły węgiel opałowy, zatem będą się dłużej palić oraz będzie potrzebne mniej opału, aby ogrzać tę samą powierzchnię. Jest to zalecany sposób ogrzewania domu dla wszystkich osób, którym zależy na czystszym powietrzu. Ekogroszek i pellet bowiem miniej generują smogu, a więc nie przyczyniają się do powstawania takiej ilości zanieczyszczeń powietrza jak węgiel. Są to więc bardzo wydajne i jednocześnie ekologiczne paliwa, którymi można ogrzać dom wolnostojący. Należy przechowywać je w suchym miejscu, ponieważ wilgoć znacznie obniży ich kaloryczność.

Panele fotowoltaiczne

Dom można także ogrzewać za pomocą prądu, poprzez ogrzewanie podłogowe. Ten sposób ogrzewania będzie mieć sens, jeśli zainstaluje się panele słoneczne lub elektrownię wiatrową. W ten sposób prąd będzie wytwarzany przez całkowicie zielone źródła energii, co oznacza także ich niską cenę. Oczywiście w pierwszym etapie należy poczynić większą inwestycję, aby zainstalować tego typu panele lub wiatraki. Inwestycja ta jednak zwróci się z czasem, zatem jest warta podjęcia.

Jeśli zastanawiasz się skąd wziąć pieniądze na wymianę pieca lub instalację paneli fotowoltaicznych – możesz sprawdzić obecne programy dofinansowań w Twoim powiecie lub w dostępnych programach Unii Europejskiej. Obecnie, ze względu na wiele problemów ekologicznych, z którymi się mierzymy, łatwo jest pozyskać pieniądze na zielone źródła energii i zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery ziemskiej.